Skip to main content

Przekształcamy wizje w rzeczywistość

Poznaj Zespół

Impera Alfa Alternatywna Spółka Inwestycyjna to fundusz venture capital zarządzany przez trzech partnerów, którzy realizują inwestycje w projekty B+R ze wsparciem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu BRIdge Alfa.

Partner i Członek Zarządu

Andrzej Ziemiński

Jest założycielem Impera Alfa, funduszu inwestycyjnego na wczesnym etapie rozwoju, utworzonego w Polsce, skupiającego się na innowacyjnych projektach w obszarze SaaS, Food Tech i EV Tech. Andrzej pełni funkcję członka zarządu i przeprowadził ponad dziesięć inwestycji oraz dwie sprzedaże od czasu założenia funduszu w 2017 roku. W 2010 roku Andrzej został partnerem i członkiem zarządu w ramach Impera Seed Fund w Warszawie.

 

Przed dołączeniem do Impera Seed Fund, był członkiem zarządu BBI Capital NFI, jednego z 15 funduszy utworzonych przez Ministerstwo Skarbu Państwa, który później stał się spółką publiczną poprzez notowanie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Przed objęciem stanowiska w BBI Capital, Andrzej jako CEO wydawnictwa kartograficznego PPWK był odpowiedzialny za SPO na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz za przejęcie trzech firm.

Andrzej posiada tytuł magistra nauk ekonomicznych w zakresie finansów i bankowości uzyskany na Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Partner

Adam Wojacki

Adam jest założycielem kilku funduszy inwestycyjnych na wczesnym etapie, takich jak Vivex Investment, Impera Capital i Impera Alfa. Adam jest także prywatnym inwestorem angażującym się w liczne projekty w sektorach edukacyjnym, telekomunikacyjnym, transportowym i nieruchomości.

Zanim został aktywnym inwestorem, pracował w branży telekomunikacyjnej, początkowo w Polsce, gdzie pełnił funkcję dyrektora ds. marketingu i sprzedaży na rynku prywatnym w Era GSM, a później na Ukrainie, gdzie objął stanowisko dyrektora generalnego największego ukraińskiego operatora komórkowego, UMC. Przed swoją karierą w dziedzinie telekomunikacji Adam pracował w Australijskiej Komisji Handlowej jako Komisarz Handlowy i Konsul.

Adam ukończył z wyróżnieniem studia na University of South Australia, specjalizując się w finansach i marketingu, oraz w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.