Pierwszy w pełni ekologiczny system parzenia kawy

Projekt polega na stworzeniu ekspresu, który pozwoli na zmniejszenie ilości odpadów (kapsułek), zwiększenie poziomu customizacji napoju poprzez dodanie większej liczby parametrów przy zaparzaniu kawy oraz większą wygodę dzięki zdalnemu sterowaniu poprzez aplikację. Oprócz tego kawa będzie sprzedawana w aplikacji w modelu subskrypcyjnym, co również zwiększa wartość dla klienta końcowego.

Głównym celem wskazanego rozwiązania jest osiągnięcie mniejszej liczby odpadów, większej indywidualizacji kawy oraz wygody przy zaparzaniu kawy poprzez aplikację. Rozwiązanie to jest przeznaczone dla użytkowników końcowych, a oferowane będzie w modelu usługi subskrybowanej.

Urządzenie AYA Coffee eliminuje konieczność używania kapsułek, zapewniając podobny poziom funkcjonalności i wielkości urządzeń kapsułkowych, przy czym kapsułki aluminiowe w ograniczonym stopniu nadają się do recyclingu, o tyle kapsułki plastikowe są opakowaniem wielowarstwowym, wielomateriałowym i ich powtórne przetworzenie jest praktycznie niemożliwe. Są to trudno degradowalne śmieci zalegające na wysypiskach. Niestety, nawet aluminiowe kapsułki stwarzają problem przy recyclingu- jest on możliwy wyłącznie w specjalistycznym punkcie, do którego trafia zaledwie 5% wyprodukowanych kapsułek.

sektor

IoT/hardware in coffee industry

rok inwestycji

2023

etap

Proof of Concept

status

round late seed

Odwiedź stronę główną Aya Coffee

Zapraszamy do bliższego zapoznania się ze spółką poprzez odwiedzenie ich oficjalnej strony internetowej.

Potrzebujesz więcej informacji o spółce?

Skontaktuj się z nami już teraz, a nasz zespół ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie pytania. Zadzwoń, napisz lub wypełnij formularz kontaktowy.